Na našem webu používáme cookies.
Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.
První Signální je úspěšná firma. A nejen to. Umíme se úspěšně prosadit na trhu v ostré konkurenci díky mimořádným schopnostem a nasazení svých pracovníků, ale známe i svoji zodpovědnost vůči společnosti. Proto podporujeme školství, vědu, kulturu a sport.
Nejsilněji ale vnímáme svoji zodpovědnost vůči lidem, kteří neměli takové štěstí, aby mohli realizovat všechny své sny a musí v životě překonávat velké překážky. Chceme pomoci, pomáháme a budeme i nadále pomáhat handicapovaným, jejichž úspěchy nemají ocenění na trhu a přesto si zaslouží náš veliký obdiv a úctu.
Mezi námi žijí lidé, pro které je jeden krok stejně obtížný, jako vyřešit složitý úkol nebo namalovat krásný obraz. Jejich cíle jsou jen zdánlivě neporovnatelné s našimi, jejich světy jsou jenom zdánlivě paralelní s našimi. Naše světy můžeme propojit a cíle protnout. Ocenění kvality našich výrobků a služeb našimi zákazníky nám dává schopnost pomáhat ostatním a my tento potenciál přetavujeme do opravdových kroků.
Radost z pomoci a z úsměvu obdarovaného nás zpětně obohacuje a pomáhá nám být lepšími lidmi.
První Signální poskytla sponsorský dar občanskému sdružení Vervia na zakoupení rehabilitačního přístroje Motren.
je určen k oddělenému procvičování dolních a horních končetin vsedě nebo vleže, pro pohybově postižené děti od tří let do dospělosti (např. mozková mrtvice, příčné ochrnutí, paraplegie, svalová dystrofie...). Přístroj s elektromotorem pohybuje horními i dolními končetinami, umožňuje jejich prokrvování. Pacientům pomáhá uvolnit zatuhlé svalstvo a udržovat jejich hybnost.
se snaží od roku 2009 pomáhat rodičům a dětem s tělesnými, smyslovými či osobnostními handicapy. Cílem sdružení je vybudovat Rodinné centrum Filip, které bude zajišťovat rodinám s postiženými dětmi komplexní potřebnou pomoc formou specifických služeb, vzdělávání, rehabilitace a poradenství.
Společnost První Signální pořádá ve spolupráci s firmou Oltis Polska po dobu 13 let třídenní železniční konferenci v polských Beskydech. V první dekádě se konference zabývala především problematikou zabezpečovacího zařízení a informačních systémů pro potřeby polské státní železnice a průmyslových vleček s přesahem do související legislativy, financování, schvalování, inovací apod.
Součástí konference jsou mimo pracovní část i kulturní a společenské večery, v rámci kterých se snaží společnosti První Signální a Oltis Polska zapojit účastníky konference do charitativních aktivit. Organizátoři konference spolu s účastníky přispívají na pomoc mladým obyvatelům dočasného domova pro rodinu SINBAD v Ustroni, sdružení SOS dětských vesniček v Polsku a dále pak na léčebné a rehabilitační účely pro malou Helenku. Finanční prostředky jsou získávány z části účastnických poplatků, charitativní tomboly či dražby uměleckého díla.
Poslední 13. ročník konference proběhl ve Wisle v hotelu Crystal Mountain pod změněným názvem konference na „Mezinárodní železniční a intermodální kongres“ a účastnilo se ho 280 hostů především z Polska, České republiky a Slovenska. Na kongresu vystoupilo 61 významných řečníků, účastníků debat a moderátorů, 33 partnerů podpořilo kongres. Program kongresu se zabýval problematikou legislativy, procesů schvalování, inovací, technických a technologických řešení, projektování, zkušeností z realizací, financování, dotačních programů apod.